Bibelen Live i 2018

Hvad

Jonas Bog Live + workshop

Markus Live*

Jonas Bog Live + workshop

Markus Live*

Markus Live*

Markus Live + workshop

Jakobs Brev Live

Markus Live*

Bibelen Live

 

Markus Live*

Bibelen Live

Markus Live

Bjergprædiken Live

Aflyst. Flyttet til d. 21. januar 2019.

Jesu Lignelser Live

Jesu Lignelser og Markus Live**

Jonas Bog Live m.m.

Bjergprædiken Live + workshop

Markus Live**

 

Markus Live*

Markus Live

De Ni Recitationer m. Hans Jørn Østerby

Markus Live + workshop

Markus Live*

Markus Live**

De Ni Recitationer til Påske

Bibelen Live

De Ni Recitationer til Påske

Markus Live*

De Ni Recitationer m. Rhythm&Joy

Markus Live + workshop

De Ni Recitationer til Påske

De Ni Recitationer m. Hans Jørn Østerby

Bibelen Live - bl.a. Fodvaskningen

Bibelen Live

Passionen Live

 

Filipperbrevet Live

Markus Live**

Markus Live* + workshop

Bibelen Live

Markus Live*

 

Markus Live

Filipperbrevet Live

Bibelen Live

Jesu Lignelser Live

 

Bibelen Live

 

Markus Live**

Esters Bog Live

Esters Bog Live

 

Jonas Bog Live

Bibelen Live

Markus Live

 

Bibelen Live

Filipperbrevet Live m.m.

Davids Salmer Live

Markus Live*

Markus Live*

 

Esters Bog Live

Workshop

Markus Live + workshop

Bibelen Live

 

Markus Live

Jesu Lignelser Live

De Ni Recitationer m. Hans Jørn Østerby

 

De Ni Recitationer

Hvem

Konfirmander i Ry Kirke

Konfirmander i Hannerup Kirke

Konfirmander i Ry Kirke

Konfirmander og forældre i Jerne Kirke

Nordby Kirke, Fanø

Konfirmander i Højer

Hvide Sande IM

Langelands Sogne

Konfirmander i Gauerslund Kirke

 

Konfirmander i Nr. Løgum Kirke

KROP-SIND-ÅND Helsemesse

Bøvling Valgmenighed

Kirkehuset v. Herning Kirke

Vamdrup Kirkes Voksen Cafe

Lemvig IM

Konfirmandlejr for Harlev/Framlev Sogne

Konfirmander i Egen Sogn

Klippen i Voel

Konfirmander i Sct. Catharinæ Kirke

 

Konfirmander i Strandby Kirke

Fensmark Sognegård

Volstrup Graverhus

Konfirmandlejr - Arnborg og Kølkær Kirke

Konfirmander i Røgen Kirke

Konfirmander i Sct. Catharinæ Kirke

Løgstør IM 

Konfirmander i Vipperød Kirke

Sædding Kirke

Konfirmander i Slangerup Kirke

Søhøjlandets Kirke, Gjern IM m.fl.

Sædding Efterskole

Simon Peters Kirke

Bedsteforældrelejr på Skrødstrup

Emdrup Kirke

Syv Kirke

Everdrup Kirke

 

Notmark Kirke

Konfirmander + forældre i Grevinge Kirke

Konfirmander i Dåstrup og Syv Sogne

Løsning IM

Konfirmander og forældre i Fårup Kirke

 

Lejr for Det Danske Missionsforbund

Vanløse Frikirke

Luthersk Missions Højskole

Århus KFS

 

Bibelen Live til Israel

 

Teltmøde m. IM i Kibæk

Sommerhøjskole på LMH

Holstebro IM

 

Tullebølle Bibelcamping

Haderup Bibelcamping

Baptistkirken og Missionsforbundet

 

Blovstrød Kirke

Borgerkirken

Skjern Bykirke

Konfirmander i Gjesing Kirke

Konfirmander i Gjesing Kirke

 

Løsning Kirke

Foreningen af Kristne Friskoler

Konfirmandlejr - Arnborg og Kølkær Kirke

Svostrup Kirke

 

Konfirmander i Vadum

LM, IM og Tønder Frikirke

Vorgod Kirke

 

Ørting Kirke

Hvor

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Niels Sørensens Vej 1-3, 6720 Fanø

Lukket arrangement

Nørregade 84, 6960 Hvide Sande

Lukket arrangement

Lukket arrangement

 

Lukket arrangement

Brøndbyhallen

Høvsørevej 2, 7650 Bøvlingbjerg

Østre Kirkevej 1, 7400 Herning

Vestergade 53B, 6580 Vamdrup

Østerbrogade 5A, 7620 Lemvig

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement for 5. og 6. klasse

Lukket arrangement

 

Lukket arrangement

Chr. Winthersvej 1, 4684 Holmegaard

Fredborgvej 2, 9300 Sæby

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Østergade 13, 9670 Løgstør

Lukket arrangement

Sæddingvej 20A, 6900 Skjern

Lukket arrangement

Søndergade 54b, 8883 Gjern

Lukket arrangement

Islandsvej 12, 6000 Kolding

Lukket arrangement

Ved Vigen 7, 2400 Kbh. NV

Kirkevejen 6, 4130 Viby Sjælland

Kildebakken 2, 4733, Tappernøje

 

Notmark 4, 6440 Augustenborg

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Info kommer senere

Lukket arrangement

 

Lukket arrangement

Jernbane Allé 29, 2720 Vanløse

Lukket arrangement

Stakladen

 

Se programmet her

 

Sandfeldparken 4, 6933 Kibæk

Lukket arrangement

Danmarksgade 16, 7500 Holstebro

 

Lykkebyvej 2A, 5953 Tranekær

Info kommer senere

Borrevejlevej 26, 4000 Roskilde

 

Kærvej 20, 3450 Lillerød

Kastaniehøjvej 4, 8600 Silkeborg

Nygade 52, 6900 Skjern

Lukket arrangement

Lukket arrangement

 

Vestergade 42c, 8723 Løsning

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Allinggårdsvej 54, 8600 Silkeborg

 

Lukket arrangement

Carstensgade 95, 6270 Tønder

Bardevej 1A, 6920 Videbæk

 

Bilsbækvej 36, 8300 Odder

Hvornår

Tirsdag d. 9. januar kl. 8.30

Onsdag d. 10. januar kl. 8.00

Torsdag d. 11. januar kl. 8.30

Torsdag d. 11. januar kl. 17.00

Lørdag d. 13. januar kl. 14.00

Fredag d. 19. januar kl. 9.00

Onsdag d. 24. januar kl. 19.30

Torsdag d. 25. januar kl. 9.30

Onsdag d. 31. januar

 

Fredag d. 2. februar kl. 12.00

Lørdag d. 3. februar

Mandag d. 5. februar kl. 19.00

Onsdag d. 7. februar kl. 19.30

Mandag d. 19. februar kl. 19.00

Onsdag d. 21. februar kl. 19.30

Fredag d. 23. februar kl. 19.00

Lørdag d. 24. februar kl. 13.00

Tirsdag d. 27. februar

Onsdag d. 28. februar kl. 19.00

 

Torsdag d. 1. marts kl. 12.30

Søndag d. 4. marts kl. 13.00

Tirsdag d. 6. marts kl. 19.00

Lørdag d. 10. marts kl. 9.00-15.30

Søndag d. 11. marts kl. 12.00

Onsdag d. 14. marts kl. 19.00

Torsdag d. 15. marts kl. 19.30

Lørdag d. 17. marts kl. 10.00

Søndag d. 18. marts kl. 19.30

Onsdag d. 21. marts kl. 12.30

Torsdag d. 22. marts kl. 19.30

Lørdag d. 24. marts kl. 9.00

Søndag d. 25. marts kl. 10.30

Tirsdag d. 27. marts

Torsdag d. 29. marts kl. 15.30

Fredag d. 30. marts kl. 10.30

Fredag d. 30. marts kl. 14.30

 

Mandag d. 2. april kl. 11.00

Tirsdag d. 3. april kl. 19.00

Onsdag d. 4. april kl. 12.00

Fredag d. 6. april kl. 17.00

Torsdag d. 19. april kl. 19.00

 

Tirsdag d. 1. maj kl. 19.00

Søndag d. 13. maj kl. 10.30

Onsdag d. 16. maj

Torsdag d. 17. maj

 

D. 28. maj - d. 4. juni

 

Torsdag d. 7. juni kl. 20.30

Lørdag d. 16. juni kl. 15.30

Onsdag d. 27. juni kl. 19.30

 

Fredag d. 20. juli kl. 19.00

Lørdag d. 21. juli

Onsdag d. 25. juli kl. 19.30

 

Søndag d. 9. september

Mandag d. 17. september kl. 19.00

Lørdag d. 22. september

Tirsdag d. 25. september kl. 19.00

Onsdag d. 26. september kl. 19.00

 

Torsdag d. 11. oktober kl. 19.00

Onsdag d. 24. oktober kl. 9.30

Lørdag d. 27. oktober kl. 9.00

Tirsdag d. 30. oktober kl. 19.00

 

Tirsdag d. 6. november

Onsdag d. 14. november kl. 19.30

Onsdag d. 28. november

 

Søndag d. 9. december kl. 14.00

* Ved dette arr. genfortælles visse dele af Markusevangeliet, mens andre dele reciteres og dramatiseres.

** Ved dette arr. reciteres og dramatiseres uddrag af teksten.