Bibelen Live i 2019

Hvad

Markus Live

Markus Live*

Jesu Lignelser Live

Markus Live**

Markus Live

Markus Live

Bibelen Live

Bibelen Live

Markus Live**

Filipperbrevet Live

 

Markus Live* + workshop

Bibelen Live m. workshop

Bibelen Live

Bjergprædikenen Live

Markus Live m. workshop

Esters Bog Live

Markus Live

Markus Live*

Davids Salmer Live

Esters Bog Live

Jesu Lignelser Live

Jesu Lignelser Live

Markus Live*

Esters Bog Live

 

Bibelen Live

Markus Live*

Bibelen Live 

 

De Ni Recitationer til Påske

De Ni Recitationer til Påske

Markus Live*

Markus Live**

De Ni Recitationer til Påske

Markus Live**

De Ni Recitationer til Påske

De Ni Recitationer til Påske

Markus Live**

Markus Live**

Markus Live**

AFLYST

De Ni Recitationer til Påske

 

Markus Live**

Markus Live**

Samson og Bjergprædikenen Live

Markus Live**

 

Samson Live - Prof. & Perf.

Bibelen Live

Markus Live

Bjergprædikenen Live

Filipperbrevet Live

 

Markus Live**

Johannes' Første Brev Live

Johannes' Første Brev Live

Markus Live**

 

Bibelen Live

Bibelen Live

Markus Live**

Markus Live

 

Markus Live

Markus Live m.m.

Markus Live m. workshop

Bibelen Live

Markus Live*

Bibelen Live

Bibelen Live

 

Bibelen Live m. workshop

Jesu Lignelser Live

Jesu Lignelser Live

Markus Live + workshop

Jonas og Markus Live + workshop

Markus Live**

Markus Live**

Markus Live**

Esters Bog Live

Markus Live + workshop

Johannes' Første Brev Live

 

AFLYST

Markus Live**

Johannes' Første Brev Live

Markus Live**

Markus Live*

Esters Bog Live

Esters Bog Live

Markus Live*

Markus Live*

Bibelen Live

Bibelen Live

Markus Live**

Bibelen Live

Markus Live**

Markus Live*

Markus Live

 

De Ni Recitationer

De Ni m. H. J. Østerby

De Ni m. H. J. Østerby

Hvem

Kollund Kirke

Konfirmander i Jerne Kirke

Nordby Kirke, Fanø

Konfirmander i Snesere Kirke

Tyrstrup/Hjerdrup Sogn

Vamdrup Kirkes Voksen Café

Konfirmander i Ry Kirke

Konfirmander i Ry Kirke

Konfirmander i Give og omegn

Stjernen IMU

 

Konfirmander i Nørre Løgum

Christianskirken

Privat fødselsdag

Baptistkirken i Rønne

Luthersk Missions Højskole 

Nexø Kirke

Allinge/Sandvig og Olsker

Konfirmander i Nyker

Østermarie Kirke

Bornholmerkirken

Vildbjerg IM

Konfirmander på Als

Konfirmander i Syv Sogn

Skævinge Præstegård 

 

Konfirmander i Vorgod

Karrebæk Kirke

Cafe Kilden

 

Lomborg Kirke

Torsdagscaféen i Søften

Snejbjerg Kirke

Søhøjlandets Kirke

Ans IM

Hjørring IM

Skjern LM

Sejling Kirke 

Strandby Metodistkirke

Korning Kirke

Løsning Kirke

KFUM og KFUM Familiedag

Brønderslev IM

 

Gudstjeneste i et fængsel

Gudstjeneste i et fængsel

Himmelske Dage på Heden

Himmelske Dage på Heden

 

Nazaret Kirke

Lemvig Bykirke

Vildbjerg Kirkecenter

Horsens IM

Simon Peters Kirke

 

Hadsund Bibelcamping

Haderslev Næs BC

Tullebølle Bibelcamping

Drengelejr i Birkedal

 

Kirke på vej

En søndag ved søen

Varnæs Kirke

Bibelretræte - se mere her

 

KFUM og KFUK's i Skjern

Bibelen Live i Israel

Luthersk Missions Højskole

LMBUs Lederkursus

Sommersted/Oksenvad

Kirkens Forum

Bethania - Herning IM

 

Christianskirken

Konfirmander i Jersie Kirke

Konfirmander i Jersie Kirke

Konf. i Strandmarkskirken

Uno konference i Børkop

Konfirmander i Værløse Kirke

Konfirmander i Værløse Kirke

Konfirmander i Værløse Kirke

Værløse Kirke

Konfirmandlejr - Arnborg/Kølkær

Voel Kirke

 

KFUM og KFUKs Familiedag

Konfirmander i Vadum 

Vorgod LM

Brovst Baptistkirke m.fl.

Konfirmander i Løjt-Genner

Stouby IM

Strandby Kirke

Vejby/Tisvilde LM m.fl.

Konfirmander i Ketting Kirke

Konfirmander i Gjesing Kirke

Konfirmander i Gjesing Kirke

Konfirmander i Stepping Kirke

Konfirmander i Gjesing Kirke

Juniorklub i IM i Øster Snede

Konfirmander i Snesere Kirke

Café Ly, Kingos Kirke

 

Hedensted Valgmenighed

Hans Egedes Kirke

Ringive Kirke

Hvor

Kirkevænget 2, 6340 Kruså

Lukket arrangement

Niels Sørensens Vej 1-3, 6720

Snesere Torpvej 1, 4733

Gl. Kongevej 9, Christiansfeld 

Vestergade 53B, 6580

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Vejlby Centervej 46, 8240

 

Lukket arrangement

Frederikshaldsgade 15, 8200

Lukket arrangement

Lille Torv 8, 3700 Rønne

Aflyst 

Kirkestræde 2A, 3730 Nexø

Kirkeplads 5, 3770 Allinge

Lukket arrangement

Svanekevej 6, 3751 Østermarie

Vestermarievej 36, 3700 Rønne

Søndergade 17, 7480 Vildbjerg

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Ny Harløsevej 9B, 3320 

 

Lukket arrangement

Kirkebakken 2, 4736

Lukket arrangement

 

Lomborgvej 120, 7620

Skolevej 7, Søften, 8382

Bjergkvarteret 4, 7400

Søndergade 54b, 8883 Gjern

Søndermarksgade 12, 8643

Vendsyssel Teater

Nørregade 13, 6900 Skjern

Lemmingvej 9, 8600 

Strandvej 36, 9970

Klaks Møllevej 3, 8700

Vestergade 42C, 8723

Midtsjællands Efterskole

Bredgade 117, 9700

 

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Scenen ved Bryggergade

Scenen ved Bryggergade

 

Ryesgade 105B, 2100 Kbh.

Østerbrogade 5A, 7620

Burgårdsvej 6, 7480

Emil Bojsensgade 31, 8700

Islandsvej 12, 6000 Kolding

 

Ringvejen 5, 9560

Steveltvej 70, 6100

Løkkebyvej 2A, 5953

Lukket arrangement

 

Bredgade 20, 4000

Trevældvej 7830

Kirkevej 20, 6200

Hellig Kors Kloster

 

Kirkevej 11, 6880 Tarm

Klik her og se mere

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Info kommer senere

Messe C, Fredericia

Info kommer senere

 

Frederikshaldsgade 15, 8200

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Info kommer senere

Lukket arrangement

Kirkegyden 10, 8600

 

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Kirkehuset, Kirkevej 1A, 6920

Kirkegade 17, Brovst

Lukket arrangement

Ællingegade 9, 7140

Strandvej 67, 9970

Kirkebakken 4, 3210

Kirkevænget 2, 6440

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Lukket arrangement

Info kommer senere

Lukket arrangement

Info kommer senere

 

Kirkevej 1, 8722 

Grønlands Torv 6, 9210

Info kommer senere

Hvornår

Tirsdag d. 8. januar kl. 19.00

Torsdag d. 10. januar kl. 8.00

Søndag d. 13. januar kl. 14.00

Tirsdag d. 15. januar kl. 19.00

Torsdag d. 17. januar kl. 19.00

Mandag d. 21. januar kl. 19.00

Tirsdag d. 22. januar kl. 8.00

Torsdag d. 24. januar kl. 8.00

Torsdag d. 31. januar kl. 12.30

Torsdag d. 31. januar kl. 19.30

 

Fredag d. 1. februar kl. 12.00

Lørdag d. 2. februar kl. 9.00

Lørdag d. 2. februar

Søndag d. 10. februar kl. 10.30

Mandag d. 11. februar kl. 10.00

Tirsdag d. 12. februar kl. 19.30

Onsdag d. 13. februar kl. 19.00

Torsdag d. 14. februar

Fredag d. 15. februar kl. 19.30

Søndag d. 17. februar kl. 10.30

Fredag d. 22. februar

Lørdag d. 23. februar kl. 14.00

Onsdag d. 27. februar kl. 12.00

Onsdag d. 27. februar kl. 18.30

 

Onsdag d. 6. marts

Tirsdag d. 26. marts kl. 19.00

Onsdag d. 27. marts

 

Onsdag d. 3. april 19.30

Torsdag d. 4. april 10.00

Torsdag d. 4. april 19.00

Søndag d. 7. april kl. 10.30

Torsdag d. 11. april kl. 19.30

Lørdag d. 13. april kl. 14.00

Onsdag d. 17. april kl. 19.30

Torsdag d. 18. april kl. 10.00

Torsdag d. 18. april kl. 19.30

Fredag d. 19. april kl. 9.00

Fredag d. 19. april kl. 10.30

Fredag d. 19. april kl. 16.00

Fredag d. 26. april 18.00

 

Søndag d. 5. maj

Søndag d. 19. maj

Torsdag d. 30. maj kl. 19.00

Fredag d. 31. maj kl. 19.00

 

Torsdag d. 6. juni kl. 19.00

Fredag d. 7. juni kl. 15.00

Onsdag d. 12. juni kl. 19.00

Lørdag d. 15. juni kl. 16.30

Søndag d. 23. juni kl. 10.30

 

Fredag d. 12. juli

Lørdag d. 20. juli kl. 10.30

Søndag d. 21. juli kl. 19.00

Tirsdag d. 30. juli

 

Tirsdag d. 13. august kl. 19.30

Søndag d. 18. august kl. 10.00

Søndag d. 25. august kl. 11.00

Lørdag d. 31. august kl. 9.00

 

Tirsdag d. 3. september kl. 19.00

8.-16. september 

Tirsdag d. 17. september

Lørdag d. 21. september

Mandag d. 23. september

Torsdag d. 26. september kl. 9-17

Fredag d. 27. september kl. 19.00

 

Tirsdag d. 1. oktober kl. 19.00

Onsdag d. 9. oktober kl. 14.00

Torsdag d. 10. oktober kl. 14.00

Fredag d. 11. oktober

Tirsdag d. 15. oktober kl. 10-12

Tirsdag d. 22. oktober kl. 14.15

Onsdag d. 23. oktober kl. 14.15

Torsdag d. 24. oktober kl. 14.15

Torsdag d. 24. oktober kl. 19.30

Lørdag d. 26. oktober

Tirsdag d. 29. oktober kl. 19.00

 

Lørdag d. 2. november kl. 16.00

Onsdag d. 6. november kl. 19.00

Fredag d. 8. november

Søndag d. 10. november kl. 14.00

Tirsdag d. 12. november kl. 8.00

Tirsdag d. 12. november kl. 19.30

Torsdag d. 14. november kl. 19.30

Fredag d. 15. november kl. 19.00

Lørdag d. 16. november kl. 14.00

Tirsdag d. 19. november kl. 19.00

Onsdag d. 20. november kl. 19.00

Torsdag d. 21. november kl. 14.15

Torsdag d. 21. november kl. 19.00

Mandag d. 25. november kl. 19.00

Tirsdag d. 26. november kl. 13.30

Tirsdag d. 26. november kl. 19.00

 

Søndag d. 1. december kl. 13.30

Tirsdag d. 3. december kl. 17.00

Søndag d. 22. december kl. 16.00

* Ved dette arr. genfortælles visse dele af Markusevangeliet, mens andre dele reciteres og dramatiseres.

** Ved dette arr. reciteres og dramatiseres uddrag af teksten.